Hooldus

KUIDAS HOIDA JA HOOLDADA MÖÖBLIT?

Ära tarvita köögi puhastamiseks kunagi liigset jõudu, terariistu, karedaid küürimiskäsnu, lahuseid, pleegitusvahendeid, küünelakieemaldajat, äädikat, sidrunhapet, abrasiivseid küürimispulbreid, lihvimisvahendeid jne.

KARKASSID

Karkassi detailide (s.h kapi põhi, lagi, küljed), riiulite ja soklite pinnamaterjaliks on enamasti melamiin. Karkassi osad puhastatakse kuiva pehme lapiga (mikrokiudlapp) või vajadusel vees lahustuvate puhastusainetega. Neutraalne nõudepesuvahend (pH 6-8) või nõrgalt leeliseline puhastusvahend (pH 8-10) doseeritakse vette. Seejärel puhastatakse mööbel puhastusrätikuga, mis on kergelt niisutatud eelpool kirjeldatud lahusega. Peale niiske rätikuga puhastamist tuleb detailid koheselt kuivatada. Alati tuleb hoida kuivana kappide põhjad, küljed ja uste servad. Ilma nõuderestita kappi võib paigutada vaid eelnevalt täielikult kuivatatud nõusid.

FURNITUUR

Nõudekuivatusrestid, sahtlijaoturid, restkorvid, nurgakappide mehhanismid ja prügisüsteemid

puhastatakse neutraalse puhastusvahendiga ja puhastusrätiga. Kindlasti peab jälgima sahtlisüsteemide maksimaalset kandevõimet – vaikselt sulguvatel sahtlitel kuni 30 kg.

 TÖÖTASAPINNAD

Kõrgsurvelaminaadist tööpinnad kannatavad välja ka veidi tugevamat mehhaanilist kulutust, enamuse kodumajapidamises kasutatavaid puhastusvahendeid, nõrkade hapete toimet ning kõrget temperatuuri – lühiajaliselt kuni +180 kraadi. Erandiks on kõrgläikelised (eriti tumedad toonid) ja alumiiniumkattega laminaadid, mida ei soovita kasutada köögimööbli tööpinnaks. Tööpinnad puhastatakse nagu muid mööblipindu, kuid kui plekk on raskelt eemaldatav, võib selle kõrvaldada majapidamispiiriituses, atsetoonis või lahustis niisutatud puhastusrätiga pühkides – mitte hõõruda! Neid aineid ei tohi siiski kasutada tööpinna serva puhastamiseks, mis on kaetud PVC- või puitliistuga. Lakitud puitserv tuleb alati hoida kuivana. Erilist tähelepanu tuleb pöörata kõrgsurvelaminaadist tööpindade ühenduskohtadele ning taga- ja külgseinte liitumiskohtadele, need peavad olema
kaitstud liigse niiskuse ja otsese vee eest. Kivipindade puhastamiseks kasuta spetsiaalseid vahendeid. Kivi vajab pidevat hooldamist, et säilitada väga head omadused nii kasutamisel kui ka hooldamisel. Täispuidust tööpinnad tuleb vähemalt kaks korda aastas kergelt üle lihvida ja katta uuesti spetsiaalse õliga.

KÄEPIDEMED

Metallkäepidemeid ning lakitud puitkäepidemeid puhastatakse nagu mööbli pindu. Puidust käepidemed ja puidust käepideme profiil tuleb tingimata hoida kuivana, et vesi ja niiskus ei pääseks käepidemete ühenduskohtade vahele.

KLAASID JA PLEKSIKLAASID

Klaaspindade puhastamiseks on kõige parem kasutada aknapesuvahendit ja aknapesuks kasutatavat pehmet puhastusrätikut. Mitte kasutada abrasiivseid puhastusvahendeid ega puhastuslappe.  Klaasid, mis on ümbritsetud kõrgsurvelaminaadi, melamiini, lakitud või õlitatud naturaalspoonist raamiga, tuleks puhastada nii, et niiskus ei satuks klaasi ja raami ühenduskohtadesse.

UKSED

Värvitud, lakitud ja melamiinist mööbliuksed puhastatakse nagu karkassi detailidki nõudepesuvahendi lahuses (pH 6-8) kergelt niisutatud puhastusrätikuga, peale mida tuleb detailid koheselt kuivatada. Uste servadele sattunud vesi tuleb koheselt kuivatada.

Laminaadiga kaetud uste puhastamiseks on sobivad neutraalsed (pH 6-8) ja nõrgalt leeliselised (pH 8-10) puhastusvahendid. Leeliselise puhastusvahendiga töödeldud pinnad tuleb üle loputada puhtas vees, kergelt niisutatud rätikuga. Detailid kuivatada koheselt.

GARANTII

Garantii katkeb, kui mööblit pole kasutatud vastavalt otstarbele ning kasutusjuhendi nõudeid ja soovitusi on eiratud; garantiiaja jooksul on mööblit ümber paigutatud ning sellest tulenevalt on mööblit lõhutud või on reguleeringud paigast läinud; mööblit on garantiiaja jooksul ise remonditud või ostja poolt valesti hooldatud; mööblile on lisatud algselt mitte ettenähtud detaile; kui mööbli vigastused on tekkinud selle oskamatu käsitlemise, hoidmise või transportimise tagajärjel. Garantii alla ei kuulu loomulik kulumine ja pleekimine.

NB! Meiepoolne garantii kehtib juhul, kui kliendi poolt tellitud mööbli montaaži teosatavad Ideaalköögid OÜ paigaldajad. Kliendipoolse paigaldamise puhul otsustab Ideaalköögid OÜ mööblidetailide vigastamise tekkimise põhjusi arvestades, kas konkreetse juhtumi puhul garantii kehtib!